Vacheron Constantin Overseas - 6000V/110A-B544 - 42.5 mm - Oțel Inoxidabil
Preț la cerere
Contactează-ne pentru acest produs
Acceptăm plățile cu criptomonede
- Descriere
- Detalii Livrare
- Certificat
Vacheron Constantin Overseas, referința 6000V/110A-B544, are o carcasă din oțel inoxidabil cu diametrul de 42,5 mm și grosimea de 10,39 mm, protejată de o rezistență la apă de 5 bar (50 m). Spatele carcasei este realizat din cristal de safir transparent, permițând vizualizarea rotorului periferic din aur de 22K și a întregului mecanism, care oferă o rezervă de putere de peste 3 zile. Ceasul este certificat Hallmark of Geneva și beneficiază de protecție împotriva câmpurilor magnetice.
Cadranul albastru, cu finisaj soin soleil și satin, are un cerc minutar cu textură catifelată și un indicator mic pentru secunde pe suportul tourbillonului. Acele pentru ore și minute și marcajele orare aplicate din aur 18K, sunt evidențiate cu SuperLuminova® albastră, asigurând lizibilitate optimă în orice condiții de iluminare.
Sistemul de curele interschimbabile oferă flexibilitate și versatilitate: ceasul poate fi purtat cu brățară din oțel inoxidabil, curea din piele de vițel albastră sau curea din cauciuc albastru, toate prevăzute cu închidere triple folding din oțel.
Vacheron Constantin Overseas 6000V/110A-B544 combină construcție robustă, materiale premium și mecanism sofisticat, fiind potrivit atât pentru utilizarea zilnică, cât și pentru ocazii speciale, oferind vizibilitate completă asupra mecanismului și un design elegant și tehnic, caracteristic colecției Overseas.
| Număr de Referință | 6000V/110A-B544 |
| Documente | Da |
| Gen | Bărbați |
| Diametru | 42.5 mm |
| Material Carcasă | Oțel Inoxidabil |
| Geam | Cristal Safir |
| Culoare Cadran | Albastru |
| Rezistență la Apă | 50 m |
| Mecanism | Automatic |
| Autonomie | 80 h |
| Număr Rubine | 30 |
| Functii | Secunde mici pe căruciorul tourbillon, Ore, Minute, Tourbillon |
| Material Curea/Brățară | Oțel Inoxidabil |
- România 1-3 zile lucrătoare
- Europa 2-6 zile lucrătoare Intern (în România) - 90 Eur + asigurare
- Europa - 129 Eur + asigurare
Certificat 100% Autentic
- Toate ceasurile noastre vin însoțite de documentele originale și un card de garanție EraVault, valabil 1 an.
- Fotografiile produsului sunt prezentate doar cu titlu de referință.
- Prețurile vor varia în funcție de starea ceasului, de conținutul livrării (cutie originală și documente de autenticitate) și de alți factori relevanți.
Credem că ți-ar plăcea și
Complete the look: